איחסון אתרים

אחסון אתר וורדפרס

תחזוקה של אתרי אינטרנט שונים כרוכה במספר דברים, כולל אחסון אתרים בשרתים שתהיה מהם גישה לגולשים. שירותי אחסון אתרים מאפשר לאחסן דפי אינטרנט וקבצים שונים (כמו תמונות, קבצי מידע, קבצי וידאו, ועוד). אותם נתונים באתרים השונים נמצאים ב”חוות שרתים” ויש לחוות מהסוג הזה חשיבות עצומה מבחינת ניהול ותחזוקה של אתרי אינטרנט.

אחסון ותחזוקה של אתרים דורשים לא מעט משאבים שאין לבעלי אתרים, ושמירה על האתר והתוכן שבו גם גוזלים לא מעט זמן. שרתי אחסון אתרים מאפשרים להקל במידה ניכרת את העומס של תחזוקת אתרים מבעלי אתרים, מה שמותיר להם זמן להעלות תכנים ולשפר את אתרי האינטרנט שלהם. כמו בכל תחום אחר בתחזוקת אתרים, חשוב לבחור בשרת אחסון אתרים איכותי שיאפשר לאתר שלכם לפעול בצורה תקינה וללא תקלות, וישנם מספר דברים שחשוב לשים אליהם לב לפני שמתחייבים לשירות אחסון אתרים כזה או אחר.

מעוניינים בשירותי איחסון אתרים ?

כיצד לבחור שירות אחסון אתרים איכותי?

אם אתם רוצים להקים אתר או לנהל אתר קיים, חשוב שתבחרו שירות אחסון אתרים איכותי שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • יכולת לאחסן את סוג האתר שלכם – אתרים מסוגים שונים צריכים שירותי אחסון שונים, וחשוב שתוודאו שהשירות שאתם בוחרים תומך בסוג האתר שלכם. שאלו אם שירותי האחסון שאתם בוחנים תומכים באתרי וורדפרס, אתרי מסחר מקוון, אתרי אי-קומרס, ועוד. בנוסף, שאלו מה דרישות החומרה והתוכנה של שירותי האחסון השונים כדי לוודא ששני הצדדים עומדים בדרישות הללו.
  • אחסון במיקום אופטימלי – כיום אתם יכולים לבחור בשירותי אחסון בישראל או בשרתים בחו”ל כאשר לכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. שירותי אחסון בחו”ל יגרמו לתגובת אתר איטית יותר, אך השירות יינתן לכם בשפה זרה. שירותי אחסון בישראל יקצרו את משך הטעינה ותגובת האתר וגם תוכלו לתקשר עם שירות הלקוחות של השרתים בעברית. החיסרון של אחסון בישראל הוא שמהירות הגלישה עלולה להיות איטית יותר משום שאתרים קטנים רבים בארץ ישתמשו באותם שירותים, כך שאתם צריכים לבחון אילו מאפיינים מתאימים לכם פחות ואילו מאפיינים מתאימים לכם יותר.
  • שירותי תמיכה סביב השעון – תקלות באתרים שונים עלולות לעלות לכם ביוקר, ולכן חשוב שיהיה לכם גיבוי במקרי חירום. כאשר אתם בוחנים שירותי אחסון אתרים, בדקו האם הם מספקים תמיכה בכל עת, כולל לילות, שבתות, וחגים על מנת שיהיה לכם מענה סביב השעון ופתרון מהיר לתקלות באתר שלכם.
  • שרתים מאובטחים כהלכה – נושא האבטחה, בייחוד באתרי מסחר, הוא חשוב במיוחד, ולכן עליכם לבחור בשרתים מאובטחים היטב. גולשים וקונים כיום הם חכמים יותר מאי פעם, ולכן הם לא יבחרו להשתמש באתרים שאינם מאובטחים ושאינם כוללים את שורת ה-SSL המעידה על בטיחותו של אתר כזה או אחר. 
  • נפח חבילה מתאים וגמיש – שאלו אילו חבילות אחסון אתם יכולים לבחור ומה המחיר של כל אחת מהן. לאחר מכן, בחרו את החבילה בנפח המתאים ביותר לאתר שלכם כדי שתוכלו להיות בטוחים שהוא יתנהל כהלכה. בנוסף, וודאו ששירותי האחסון הם גמישים ושתוכלו להחליף בהמשך הדרך את נפח האחסון שלכם. אתרים גדלים ומתפתחים לאורך הזמן, ולכן חשוב שתהיו בטוחים שניתן יהיה לתחזק את האתר שלכם כאשר הוא יגדל.
  • תקופת ניסיון – כדי לוודא שהאתר שלכם מתנהל באופן תקין אצל ספק שירותי אחסון כזה או אחר, בקשו חודש ניסיון. במהלך התקופה הזו תוכלו לבדוק את מהירות תגובת האתר, איכות הגלישה בו, וקריטריונים נוספים המושפעים כתוצאה משירותי אחסון.

שירותי אחסון אתרים מהווים חלק חיוני בניהול של כל אתר, ואם תקפידו על מספר מאפיינים חיוניים, תוכלו לבחור את השרת הטוב ביותר עבור האתר שלכם.

הדרך לטופ מתחילה כאן ! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם